OnePlusOPPOYleinen

Minne unohtui OnePlus Open 2? Oppo Find N5 esitellään globaalisti 20. helmikuuta

Oppo Find N5

Oppo on jakanut erityisesti Kiinassa viime viikkoina paljon vihjeitä tulevasta taittuvanäyttöisestä Oppo Find N5 -puhelimesta. Julkaisu lähenee kovaa tahtia, ja nyt Oppo on vahvistanut esittelevansä laitteen myös globaalisti 20. helmikuuta.

Julkistusta mainostetaan kovasti Oppon globaaleilla sosiaalisen median kanavilla. Kyseessä on selvä muutos, sillä edeltäjä Find N3 nähtiin pääasiassa vain Kiinassa, ja globaalisti myyntiin saatiin OnePlus Open. Huhut ovat povanneet Find N5:n tulevan globaalisti myyntiin Open 2 -mallinimellä, mutta virallista vahvistusta ei ole saatu.

Artikkeli jatkuu mainoksen jälkeen

Suurempi globaali julkistus Oppo-brändin alaisuudessa saattaa kuitenkin antaa viittauksen siihen, että OnePlus Open 2 on unohdettu täysin. Tietysti tämä on edelleen spekulaatiota, ja varmasti vastaus saadaan vasta 20. helmikuuta.

Oppo Find N5 tullaan näkemään kolmessa väriversiossa, jotka ovat Dusk Purple, Jade White ja Satin Black. Globaalisti myyntiin odotetaan vain mustaa ja valkoista väriversiota, ja violetti jäisi Kiinan markkinoille.

Artikkeli jatkuu mainoksen jälkeen

Oppo Find N5 / Kuva: Evan Blass

Puhelimeen on tietojen mukaan tulossa 5600 milliampeeritunnin akku, jota voidaan ladata 80 watin teholla langallisesti ja 50 watin teholla langattomasti. Suorituskyvystä vastaisi 7-ytiminen versio Snapdragon 8 Elite -järjestelmäpiiristä, jonka rinnalla on 16 gigatavua RAM-muistia.

Kameroita olisi tarjolla viisi. Etu- ja sisäpuolen selfiekamerat olisivat 8 megapikselin tasoisia, kun taas takakamerat olisivat 50 megapikselin pääkamera, 8 megapikselin ultralaajakulmakamera sekä 50 megapikselin telekamera.

Lähde: X

Eero Salminen
Eero Salminen, SuomiMobiilin perustaja ja päätoimittaja. Yhteydenotot: [email protected]

Kommentoi

Lisää aiheesta:OnePlus