Samsungin uusi Galaxy S25 Edge on esitelty tänään virallisesti, ja samalla myös ennakkomyynti käynnistyi Suomen markkinoilla. Nyt jälleenmyyjät tarjoavat tuttuja nopean ostajan etuja, ja edut yltävät aina 250 euroon asti.
Suomessa Galaxy S25 Edgen enakkomyynti on alkanut 12 + 256 gigatavun versiossa 1349 euron hintaan sekä 12 + 512 gigatavun versiossa 1499 euron hintaan. Ennakkomyynti on käynnistynyt tänään 13. toukokuuta ja toimitukset käynnistyvät 30. toukokuuta.
Samsung tarjoaa tutun kampanjan, jossa nopean ostajan etuna 8.6. asti saa kaupan päälle tuplasti tallennustilaa. Tämä tarkoittaa, että 512 gigatavun version pystyy ostamaan 256 gigatavun version hinnalla. Edun arvo on 150 euroa.
Tämän lisäksi ainakin Elisa tarjoaa kirjautuneille asiakkailleen myös ylimääräisen 100 euron alennuksen, jolloin Galaxy S25 Edge 512 gigatavun version hinnaksi jää 1249 euroa. Kokonaisualennus on 250 euroa. Alennukset löytyvät Elisan sivuilta.
Samsung Galaxy S25 Edge on uusin lisäys S25-sarjaan, ja se edustaa sarjan ohuinta ja kevyintä huippumallia. Vain 5,8 mm paksuinen ja 163 grammaa painava puhelin on valmistettu titaanirungosta ja kestävästä Gorilla Glass Ceramic 2 -lasista. Laitteen muotoilu on tasapintainen ja minimalistinen, ja se on IP68-sertifioitu pölyn- ja vedenkestäväksi.
Uutuus tarjoaa 6,7 tuuman QHD+ AMOLED-näytön, Snapdragon 8 Elite for Galaxy -piirin sekä 200 megapikselin pääkameran. Puhelin tukee 25 watin pikalatausta, langatonta Qi2-latausta ja sisältää Android 15 -käyttöjärjestelmän One UI 7 -käyttöliittymällä. Galaxy S25 Edge saa seitsemän vuoden päivityslupauksen.
Lisätietoja voi lukea aikaisemmasta artikkelistamme tämän linkin takaa.