Yleinen
Intex vahvisti: Aqua Fish on ensimmäinen Sailfish OS 2.0 puhelin
Jolla kertoi eilen Sailfish-käyttöjärjestelmän lisensoinnista ensimmäiselle laitevalmistajlle, joka on intian toisiksi suurin puhelinvalmistaja Intex. Jo pari päivää sitten saimme nähdä kuvia, joissa väitettiin olevan uusi Intex Aqua Fish-älypuhelin, mutta pian tämän jälkeen Intex ja Jolla ampuivat alas nämä tiedot, sillä kyseessä oli Jollan oman älypuhelimen prototyyppi malli.
Artikkeli jatkuu mainoksen jälkeen
Nyt Intex on julkaissut sivuillansa alla olevan videon, jossa vahvistetaan, että Intex Aqua Fish on todella tulevan Sailfish 2.0-puhelimen nimi, mutta aiemmin nähdyt kuvat, joissa pyöri Sailfish 2.0-käyttöjärjestelmä ei ole kyseisestä puhelimesta.
Lähde: Intex
5 Kommenttia
Kommentoi
Lisää aiheesta:Yleinen
Arvostelut
Testissä Honor Magic5 Lite 5G – kaunis ulkoa, ruma sisältä
Honor on tuonut Suomessa myyntiin alkukevään aikana uuden Magic5 Lite 5G -älypuhelimen, jota on päästy ...
Xiaomi
Xiaomi julkisti Redmi Note 12 Pro- ja Redmi Note 12 Pro+ -puhelimet globaalisti – jopa 200 megapikselin kamera, 120 watin lataus ja 120 hertsin AMOLED-näyttö
Xiaomi on esitellyt tänään globaalisti uudet Redmi Note 12 -sarjan älypuhelimet. Aikaisemmin samoja puhelimia on ...
Tästä se lähtee.
Tämä blogi on erittäin hyvin ajan tasalla. Jollan ja Sailfishin uusista jutuistakin täällä kerrotaan enemmän kuin ”jollablogeilla”.
Hyvä, että tykkäät. SuomiMobiili haluaa olla kumppaneidensa kanssa varteenotettava vaihtoehto jo aikansa eläneille uutissivustoille. Haluamme tukea suomalaista osaamista ja siksi Jolla on yksi aiheistamme, vaikka Jollalle on myös omia blogeja esim. JollaSuomi. SuomiMobiilissa ei haluta rajata juttuja vain tiettyihin aihealueisiin, vaan tuoda kaikki mobiilimaailman hienoudet esille.
Uutiseen viitaten: Onko tästä idän ihmeestä kuultu sittemmin? Kohta 5kk mennyt…
Intex tuo jatkuvasti uusi laitteita Intian markkinoille, mutta valitettavasti tosiaan Sailfish -puhelinta ei ole vielä julkaistu virallisesti. Puhelin julkaistaan lähiaikoina ja se pitäisi tulla saataville laajemminkin kuin vain Intiaan. Esimerkiksi Jollan johtaja on jo vilautellut kyseistä puhelinta.